Porady

Henna rzęs – co warto wiedzieć o zabiegu?

Ciemne brwi w połączeniu z niemal niewidoczną oprawą oczu wyglądają nienaturalnie. Wiele kobiet sięga po tusz do rzęs, jednak uzyskany efekt jest tymczasowy. Pamiętajmy, że w wielu miejscach nie możemy posiadać makijażu, a więc nie jest to skuteczne rozwiązanie posiadanego problemu. Dobrą opcją wydaje się być henna rzęs – jest to prosty, szybki, a jednocześnie tani zabieg, który nie bez powodu cieszy się rosnącą popularnością. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby został on zrealizowany za pomocą wysokojakościowych produktów o doskonałych właściwościach.

Jak przeprowadza się zabieg?

Henna rzęs może zostać przeprowadzona nawet w warunkach domowych, o ile tylko zaopatrzymy się w odpowiedni produkt. Nie zapominajmy, że na jakości stosowanych preparatów nie należy oszczędzać. Podstawą jest to, aby posiadały one certyfikowany skład pozbawiony popularnych alergenów oraz substancji, które mogłyby wywołać podrażnienia. Ze względu na wygodę wiele kobiet decyduje się umówić na wizytę w profesjonalnym salonie kosmetycznym. Oddając się w ręce ekspertów mamy pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem. Henna nakładana jest na rzęsy zazwyczaj na kilkanaście minut. Po wskazanym czasie wystarczy ją zmyć za pomocą wilgotnego waciku.

Ile kosztuje henna rzęs?

Henna rzęs ceny są mocno zróżnicowane, a więc wszystko zależy od tego, jaki salon kosmetyczny wybierzemy. Średni koszt opisywanej usługi wynosi 25-30 zł, a więc nie jest to drogi zabieg. Z pewnością zadowoli to panie z ograniczonym budżetem. Przed umówieniem się na wizytę nie zaszkodzi zapoznać się z przykładowymi pracami wybranej stylistki rzęs. Opinie klientów również mogą okazać się pomocne.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Henna brwi sprawia, że zyskują one wyrazistego koloru. Ponadto, sprawiają wrażenie grubszych, a jednocześnie dłuższych. Atutem jest niezwykle naturalny i subtelny efekt. Kobiety, które chcą odstawić maskarę na bok z pewnością będą zachwycone uzyskanymi rezultatami. Utrzymują się one przez około 3-4 tygodnie, jednak wszystko zależy od indywidualnego przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *